Results for SYO District Event, Loxley, 30/10/2005

Courses
White, Yellow, Orange, Light Green, Green, Super Green
Return to index, SYO Home Page

White (length 1.4km, 11 controls)

  1  Amy & Megan Pearce             IND W10  26:26 
  2  Megan Harrison                EPOC W6   36:23 
  3  Ronan Sahni                    SYO M10  37:13 
  4  Joseph Bower            BRADFIE M10/11  38:30 
  5  Laura Harrison                EPOC W4   39:23 
  6  Rebecca Vickers             IND W10/11  46:55 
  7  George Marriott                IND M9   51:39 
  8  Alex Gawthorpe                 IND M10  52:36 
     ------------White standard------------
dsq  J Aldam/A Smalley     WHARNCL W10//M10  19:32 Missing no 4

Courses White, Yellow, Orange, Light Green, Green, Super Green
Return to Top, index, SYO Home Page

Yellow (length 1.7km, 10 controls)

  1  Jack Fletcher                      M10  16:50 
  2= Sean Pickering                 DEE M10  27:47 
  2= Aidan Sahni                    SYO M9   27:47 
  4  Jake Field                    EBOR M9   33:24 
  5  Jen Eaton                      IND W21  59:59 
     -----------Yellow standard------------
  6  Clare Rees-Zimmerman               W9   81:24 
  7  Daniel Ress-Zimmerman              M11  81:33 
dsq  Jessica Aldam & Alex Smalley IND W/M10  29:51 Missing no 8
     Thomas Gawthorpe               IND M13  rtd   Missing nos 6-10

Courses White, Yellow, Orange, Light Green, Green, Super Green
Return to Top, index, SYO Home Page

Orange (length 2.7km, 12 controls)

  1  Zachary Field                 EBOR M10  32:44 
  2  Richard Havenhand              IND M35  43:28 
  3  Adam Bradbury                      IND  45:13 
  4  Melinda Riley                  SYO W45  62:32 
  5  Peter Riley                    SYO M14  63:04 
  6  Chris Foster                   IND M15  64:03 
  7  Paul Bradbury                      IND  65:32 
  8  Ann O'Grady                    SYO W65  79:22 
     -----------Orange standard------------
  9  Lucy Jefferson                 IND W16  93:13 
 10  Mostyn Jefferson               IND M11  93:22 
 11  Nicholas Priestley            MDOC M12  95:52 
 12  Marcia Bradbury                IND W10 102:15 
dsq  Simon Bradbury                     IND  84:29 Missing nos 5,11
     Lewis Yeomans                  PFO M13  rtd   Missing nos 2-12
     Fiona Sutherland               SYO W    rtd   Missing nos 6-7,9-12

Courses White, Yellow, Orange, Light Green, Green, Super Green
Return to Top, index, SYO Home Page

Light Green (length 3.4km, 16 controls)

  1  Keith Fletcher                     M50  48:19 
  2  Lee Beavers                   AIRE M21  61:36 
  3  Kirsten Williams               DVO W50  73:29 
  4  Paul Martin                    IND M45  73:36 
  5  Rosemary Beavers              AIRE W21  74:17 
  6  Kevin Colbert                 EBOR M45  75:58 
  7  Chris March                   AIRE M65  79:18 
  8  Joy Mellor                    EPOC W60  85:28 
  9  Wendy Foster                   IND W40  95:23 
     ---------Light Green standard---------
 10  Linda Whitehead               EBOR W50  98:28 
 11  Nigel Rose                     IND M40 102:15 
 12  Geoff Smith                   HALO M50 109:14 
 13  Tracey Blackburn              HALO W21 111:01 
dsq  Rachel Hepworth                IND W21  63:21 Missing no 9
dsq  David Harrison                EPOC M21  70:05 Missing no 7
dsq  Stephen Iley                   IND M21  79:46 Missing nos 1-2
     Alasdair Hutt                  SYO M12  rtd   3 out of order
     Ed Hutt                        SYO M40  rtd   3 out of order

Courses White, Yellow, Orange, Light Green, Green, Super Green
Return to Top, index, SYO Home Page

Green (length 4.4km, 20 controls)

  1  Max Guscott                   HALO M21  45:54 
  2  Judith Padget                  SYO W21  47:43 
  3  Shaun Priestley               MDOC M45  49:06 
  4  Steve Whitehead               EBOR M50  51:47 
  5  Colin Best                     SYO M55  52:39 
  6  Moira Hadwen                   SYO W21  53:31 
  7  Ian Coates                     SYO M45  54:14 
  8  Brian Shaw                     SYO M60  59:23 
  9  Jim Sutherland                 SYO M45  59:24 
 10  Mark White                    EBOR M35  60:27 
 11  Helen Smith                  SPLOT W21  61:40 
 12  Kevin Randall                  SYO M21  65:22 
 13  Michael Smith                 HALO M60  65:52 
 14  David Murgatroyd              AIRE M16  65:57 
 15  Martin Pickering               DEE M40  66:24 
 16  Colin Drury                    SYO M55  67:48 
 17  Colin Lynch                    SYO M35  68:13 
 18  Emma Harrison                 EPOC W21  69:11 
 19  Andy Blain                     NOC M45  69:18 
 20  James Weatherill              EPOC M35  70:23 
 21  Lesley Ward                  SPOOK W35  73:50 
 22  Pauline Ward                   DVO W60  74:58 
 23  Jim Mitchell                   PFO M60  77:10 
     ------------Green standard------------
 24  Guy Goodair                   EPOC M65  77:40 
 25  Gill Ross                     AIRE W55  78:33 
 26  Judith Goodair                EPOC W60  78:56 
 27  Jenny Fiander                  SYO W40  83:09 
 28  Brian Ward                     DVO M70  83:55 
 29  Kath Speak                    MDOC W45  84:50 
 30  Jim Harrison                  EBOR M55  86:05 
 31  Patrick O'Grady                SYO M70  86:42 
 32  Shane Ohly                              88:42 
 33  Kenneth Hutson                HALO M50  90:18 
 34  Ian Bentley                    IND M21  93:33 
 35  Rachel Lambley                 IND W21 114:18 
dsq  Allan Yeomans                  PFO M40  58:42 Missing no 13
dsq  Pauline Tryner                 SYO W21  59:04 
dsq  Brian Mellor                  EPOC M60  59:08 Missing no 15
     Mick Hughes                    SYO M45  dnf   
     Jill Croskell                  SYO W50  dnf   
     Ken Gregson                   AIRE M65  dns   
     Phil Winskill                  SYO M21  rtd   Missing nos 8-20
     Sarah Yeomans                  PFO W16  rtd   Missing nos 14-20
     Tim Moon                     CLARO M55  rtd   Missing nos 5-20
     Joy Bermingham                 IND W45  rtd   Missing nos 1-20

Courses White, Yellow, Orange, Light Green, Green, Super Green
Return to Top, index, SYO Home Page

Super Green (length 7.0km, 33 controls)

n/c  Neil Northrop                SHUOC M21  51:47 
n/c  Rob Baker                      SYO M21  52:10 
  1  Mark Chapman                   SYO M40  57:46 
  2  Matthew Dickinson            SHUOC M20  59:24 
  3  Killian Lomas                  IND M35  59:51 
  4  Helen Winskill                 SYO W21  61:43 
  5  Jenny Whitehead                SYO W21  62:05 
  6  David Bolton                 MEROC M20  65:35 
  7  Dean Field                    EBOR M40  67:59 
  8  Jonathan Street              SHUOC M20  69:19 
  9  Simon Baston                   SYO M40  73:27 
 10  Mike Napier                    NOC M50  74:16 
 11  Robert Last                    SYO M40  77:18 
 12  Hazel Tant                   SHUOC W20  81:49 
     ------------Green standard------------
 13  Eddie Speak                   MDOC M50  92:39 
 14  Malcolm Fowler                MDOC M40  96:21 
dsq  Steve Heading                  TCA M35  76:11 Missing no 21
dsq  Ashley Field                   SYO M21  92:46 Missing no 30
dsq  Thomas Bridge                SHUOC M18  93:25 Missing no 23

Courses White, Yellow, Orange, Light Green, Green, Super Green
Return to Top, index, SYO Home Page


Results software provided by Michael Napier, e-mail mnapier @ cix.co.uk